SPSS Veri Analiz Yöntemleri

İçindekiler

Değişkenlerin Yeniden Kodlanması ve Hesaplanması ,
Diyagram ve Grafikler,
Çapraz Tablolar ,
Örnek Seçimi,
Güvenilirlik Analizi,
Faktör Analizi ,
Uygun Analiz Türünün Belirlenmesi,
Regresyon ve Korelasyon Analizi,
T – Testi,
Varyans Analizi,
Ki-Kare Testi
Notu görüntülemek için tıklayınız.

BİLGİSAYAR DESTEKLİ İSTATİSTİK

İstatistik, hayatın karışık olaylarını ve sorunlarını çözümlemeye çalışan bir bilim dalıdır. Son yıllara kadar oldukça karmaşık matematik işlemler bütünüymüş gibi görünen istatistik, bilgisayarların gelişmesi ve gündelik yaşama girmesiyle birlikte daha ‘sempatik’ ve kullanışlı hale gelmiştir. Ancak bilgisayarlar tüm istatistik analizleri kolayca yapabilmelerine rağmen hangi analizlerin hangi durumlar için daha uygun olduğu konusunda bir şey bilmezler. Şunu söylemek hiç hatalı olmayacaktır: Bilgisayar ve istatistik paket programları bize ancak ‘yardımcı’ olabilirler, bizim yerimize karar veremezler. SPSS istatistik yöntemler açısından oldukça zengin bir paket programdır. Temel istatistik yöntemlerden başlayarak oldukça karmaşık ve zor işlemleri kısa sürede yapmaya izin verir.
Notun devamını görüntülemek için tıklayınız.
 

SPSS Anlatımı

İçindekiler: SPSS Kurulumu,İlk Ekran,Data Editor Penceresi,Değişken Tanımlama ve Veri Girme,Basit İstatistikler Bulma (Mean) ,Verilerin Düzenlenmesi (Frekans, Grafik, Histogram) ,Korelasyon (Correlation) ,Güvenilirlik Analizi,Faktör Analizi,Mann­Whitney U Testi,Friedman İki Yönlü Varyans Analizi
Dökümanı görüntülemek için tıklayınız.

Proteus Ders notu

Aşağıda Proteus programı ile ilgili konu anlatımlar örnek uygulamalar bulunmaktadır.
Not1 : indirmek için tıklayınız.
Not 2 : indirmek için tıklayınız.
Not 3 : indirmek için tıklayınız.
Not 4: indirmek için tıklayınız.
 
 
Videolu anlatımları izlemek için tıklayınız.
 
 
 

Sanal bilgisayar

VMware Player yeni yada daha önceden hazır yayınlanmış yazılımları sanal makineler üzerinde çalıştırmanıza olanak sağlıyor, hemde hiçbir yükleme ve ayarlama yapmadan. Aynı zamanda isterseniz varolan sanal makinelerinizi okullarla yada arkadaşlarınızla paylaşabilir veVMware Player ile herhangi bir sanal makineyi çalıştırmasına yardımcı olabilirsiniz. Kurulu sisteminize zarar vermeden artık yazılım çalıştırabileceksiniz.
Sanal makine yazılım olarak tanımlanan bir bilgisayar anlamına geliyor. Bir bilgisayar içinde başka bir bilgisayar çalıştırmaya benzeyen bu özellik günümüzde çok fazla yaygınlaştı. VMware Player VMware Workstation, GSX Server veya ESX Server tarafından yaratılmış tüm sanal makineler üzerinde çalıştırılabiliyor. VMware aynı zamanda Microsoft Virtual Macgine ve Symantec LiveState Recovery disk formatlarınıda destekliyor.

  • Kopyala ve yapıştır. Host bilgisayar ile sanal makineler arasında textleri ve dosyaları kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.
  • Sürükle ve bırak. Windows sanal makineniz ve Windows host bilgisayarınız arasında sürükle bırak desteği de mevcut.
  • Entegre Google Search. VMware Player Google arama özelliklerine sahip, tam entegre ve tarayıcı gerektirmeyen yapısıyla web üzerindeki arama yapmanızada olanak tanıyor.
  • programı indirmek için tıklayınız.

Autocad Programı Görsel Eğitim Seti

Autocad programı genellikle Mühendislerin kullandığı bir çizim programıdır. Ama artık sanat  alanına kadar yaygın olarak kullanılıyor. Autocad de çizeceğiniz şey sizin hayal gücünüze bağlı düşünün ve çizin. Kendi kendinize de öğrenebileceğiniz bu program için sizlere görsel eğitim setleri öneriyorum.  Aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. İyi çalışmalar.
Okumaya devam et